Bogate w niespodzianki Kaszuby

Chodzą słuchy, że Kaszuby to jedna z największych i najbardziej bogatych w atrakcje turystyczne krain. Nie ma tu jednego miasta uznawanego za stolicę regionu ani serca, a wiele z tutejszych miejscowości prześciga się w pomysłach, czym zaskoczyć przybywających tutaj turystów i jak jeszcze można wpłynąć na zwiększenie atrakcyjności tego regionu. Wszak, Kaszuby nie są znane tylko i wyłącznie z bezspornie czystego powietrza, jezior i rzek – to także obszar, na którym znajduje się cała moc i gama atrakcji turystycznych, obok których nie przejdzie obojętnie żaden turysta. Baza noclegowa mieści tutaj tysiące turystów w sezonie letnim, ale są też i tacy, którzy z chęcią odwiedzają tą przepiękną krainę geograficzną także zimą, wczesną wiosną czy późną jesienią. Nic dziwnego, miejsce to posiada wiele do zaoferowania. Kaszuby oferują miejsca wygodne, w korzystnej cenie (meteor-turystyka.pl > noclegi > Kaszuby), które zapewniają udany wypoczynek wszystkim turystom bez względu na wiek.

Atrakcji turystycznych na Kaszubach nie brakuje. Jedną z miejscowości, które warto zwiedzić, jest Wdzydze Kiszewskie (wikipedia.org) – aż trudno wymówić tą nazwę, prawda? Jest tutaj niesamowity, bogaty w różnego rodzaju zabudowania pochodzące z różnych okresów i charakteryzujących się różnym przeznaczeniem, skansen zwany Kaszubskim Parkiem Etnograficznym. Miejscowość ta znana jest z tego, że w niej powstawały hafty kaszubskie, ale także sosnowe wyroby plecionkarskie.

Przepiękne okoliczności przyrody czekają na nas w Borach Tucholskich. Warto tutaj zatrzymać się w miejscowości zwanej Wiela. Podobno warto przejść się Kalwarią Wielewską i wybrać się nad Jezioro Wielewskie.

Z kolei w Kościerzynie na turystów czeka niesamowite Muzeum Kolejnictwa. Będziemy mogli zapoznać się w nim z przepiękną, wyjątkową ekspozycją odrestaurowanych zabytkowych parowozów i lokomotyw. Rynek w Kościerzynie również posiada swoje atrakcje w postaci fontanny i pomnika Remusa – bohatera jednej z kaszubskich powieści Aleksandra Majkowskiego. W miejscowości tej znajduje się także Muzeum Ziemi Kościerskiej, ale i jedyne w Polsce Muzeum Akordeonu.

Dodaj komentarz