Ciuchcia jedyna w swoim rodzaju – urlop w Pogorzelicy

Piaszczysta plaża, wyjątkowe gatunki zwierząt oraz atrakcje dla tych bardziej aktywnych – wszystko to oferuje nam Pogorzelica, czyli mała nadmorska miejscowość. Możemy ją zlokalizować w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim. Oprócz wielu ciekawych atrakcji, zarówno dla tych mniej jak i bardziej aktywnych oraz dobrej bazy noclegowej (), wieś ta to także miejsce, w którym spotkamy się z czymś naprawdę wyjątkowym…

Ciuchcia Retro to nadmorska ciuchcia wąskotorowa, która miała swój debiut już w 1896 roku, kiedy to po raz pierwszy ruszyła w trasę. Kiedyś służyła do transportu towarów, znacznie przyczyniając się do rozwoju gospodarki tego regionu. Jednak po II wojnie światowej transport przestał być opłacalnym, wskutek czego zaprzestano inwestowania w tabor, co z kolei wiązało się z jego stopniowym podupadaniem. Jakiś czas temu udało się jednak pozyskać fundusze z Unii Europejskiej, które pozwoliły na remont zarówno lokomotywy jak i wagonów oraz znajdujących się na trasie dworców. Trasa kolejki wąskotorowej biegnie przez Trzęsacz (https://pl.wikipedia.org/wiki/Trz%C4%99sacz_(powiat_gryficki)), Rewal, Śliwin, Niechorze Latarnia, Niechorze Główne, a także Pogorzelicę. Warto wspomnieć, że jest to jedyna taka w Europie, jeżdżąca po nowych torach, kolejka wąskotorowa. W pobliżu stacji, na których zatrzymuje się kolejka, trafimy na wiele atrakcji, takich jak między innymi Park Miniatur Latarni Morskich, aquapark, Park Wieloryba, Motylarnię, Muzeum Rybołówstwa Morskiego, latarnię morską, a także kilka innych. Ciuchcia Retro to atrakcja, która zachwyci każdego z nas bez względu na wiek.

Docierając do Pogorzelicy, w której mamy najdłuższy, a zarazem ostatni odcinek trasy, warto zatrzymać się tutaj na noc. Baza noclegowa tego miejsca zapewni nam bezpieczny dach nad głową. Noclegi w Pogorzelicy są stosunkowo tanie i zapewniają nam spędzenie nocy w takich miejscach jak domki letniskowe, ośrodki wypoczynkowe, pokoje gościnne, wille, a nawet apartamenty. Każdy zatem powinien znaleźć tutaj coś odpowiedniego dla siebie.

Dodaj komentarz