Długosz Królewski w Dębkach

Atrakcyjne rezerwaty przyrody są bardzo chętnie odwiedzane przez wielu turystów z całego świata. Oczywiście, na terenie Polski znaleźć można wiele takich miejsc, a zainteresowanym polecane są szczególnie Dębki.

W tym mieście znaleźć można przede wszystkim rezerwat przyrody Długosz Królewski z wieloma okazami przyrody, czasami rzadko spotykanymi. Jest to świetna opcja zwłaszcza dla osób, które cenią sobie przyrodę i żyją w zgodzie ze środowiskiem. Ta baza noclegowa z pewnością zaspokoi oczekiwania takich osób. Rezerwat leży w bliskiej odległości od Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Głównym celem dla powstania tego skweru była ochrona niektórych okazów przyrody, w tym długosza królewskiego, a więc rzadkiej paproci. W grę wchodzą jeszcze rosiczka okrągłolistna, żłobik koralowy oraz widłak jałowcowaty. Ważne dla tego miejsca jest również to, aby utrzymać tam wysokie torfowiska oraz różnego rodzaju zbiorowości roślinne.

Jak widać wyraźnie jest to naprawdę ważne miejsce na terenie Polski, więc nie ma nic dziwnego w tym, że tak wiele osób chętnie decyduje się na odwiedzenie tego miasta. Zwolenników przyrody jest coraz więcej, a park to jedno z najciekawszych miejsc w regionie. Żyje tam sobie spokojnie wiele gatunków, którym grozi wyginięcie, dlatego potrzebują one odpowiedniej ochrony. Między innymi spotkać można tutaj muchołówkę, turkawkę oraz gąsiorka. Schronienia ]szuka jednak wiele innych okazów, takich jak bobry, żaby, borsuki, dziki, jaszczurki, kuny leśne, itd.

Jak widać wyraźnie Dębki są bardzo atrakcyjnym miejscem pod kątem przyrodniczym, więc warto się tam udać przynajmniej raz w życiu, co na pewno okaże się strzałem w dziesiątkę. Rezerwat przyrody jest całkowicie bezpieczny dla turystów, więc warto na taką wycieczkę zabrać ze sobą nawet dzieci, które mogą w ten sposób poszerzyć swoją wiedzę edukacyjną z zakresu przyrody. Baza noclegowa w Dębkach (dostępna na meteor-turystyka.pl) to świetna propozycja dla osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz