Miasto dla aktywnych osób – Jastarnia

Województwo pomorskie jest miejscem cieszącym się bardzo dużym zainteresowaniem wśród turystów z całej Polski oraz różnych zakątków świata. Ze względu na bezpośredni dostęp do Morza Bałtyckiego, wiele kąpielisk oraz miejsc wypoczynkowych, co roku można spotkać tutaj tysiące turystów. Jedynym z miast zlokalizowanych na terenie województwa pomorskiego jest Jastarnia. To niewielkie miasteczko, które stanowi znany kurort wypoczynkowo-rekreacyjny. Od wielu lat miasto podejmuje wiele skutecznych działań mających na celu zachęcenie turystów do odwiedzin. Jednym z nich było stworzenie bazy noclegowej {meteor – Jastarnia}, którą można odnaleźć w wyszukiwarce internetowej pod hasłem: “noclegi Jastarnia”.

Jastarnia to miejsce, w którym każdy turysta lubiący aktywnie spędzać wolny czas, znajdzie dla siebie wiele możliwości. Jedną z nich jest udział w organizowanych rajdach pieszych, które cieszą się ogromną popularnością zarówno wśród osób odwiedzających jak i mieszkańców miasta. Podczas tych rajdów można zwiedzić wyznaczone szlaki turystyczne, związane z tematyką historyczną lub kulturalną. Przemierzając te trasy można przede wszystkim rozkoszować się otaczającymi nas krajobrazami oraz czystym świeżym powietrzem, nasączonym jodem. Osoby, które posiadają problemy z tarczycą lub z układem krążenia, mogą na tym terenie przejść swoistą terapię. Ciekawą inicjatywą są zajęcia z nordic walking, które odbywają się co tydzień. Są one prowadzone przez wykwalifikowanych trenerów, którzy specjalizują się w tego typu aktywności fizycznej. Osoby, które biorą udział w zajęciach po raz pierwszy mogą dostać instruktarz z prawidłowej techniki chodu.

Na terenie Jastarni funkcjonuje klub rowerowy, który gromadzi wszystkich miłośników tych pojazdów. Co miesiąc odbywają się wycieczki, których trasa prowadzi po ciekawych miejscach regionu. W tym mieście odnajdziemy Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który dysponuje świetnie wyposażonym boiskiem, na którym często rozgrywają się różne mecze. Jastarnia to miasto, w ofercie którego można znaleźć wiele ciekawych możliwości aktywności fizycznej.

Dodaj komentarz