Po zdrowie do Wysowej-Zdroju

W naszym kraju nie brakuje miejscowości uzdrowiskowych. Nie tak dawno pojawił się na naszym blogu wpis dotyczący Szczawnicy [➽http://dziaczkowski.pl/wybrane-atrakcje-szczawnicy-683/], położonej w Pieninach. W dzisiejszym poście pozwolimy sobie przedstawić Wam inną uzdrowiskową miejscowość.
Wysowa-Zdrój jest to miejscowość położona w Beskidzie Niskim. Wspaniałe ulokowanie, pomiędzy beskidzkimi wzgórzami sprawia, że panuje w niej specyficzny mikroklimat. Czyste powietrze, wolne od zanieczyszczeń, a także źródła leczniczych wód mineralnych i bardzo dobra opieka lekarska oraz wysoki standard świadczonych usług sanatoryjnych sprawia, że miejscowość ta jest często wybierana nie tylko jako miejsce na turnus rehabilitacyjny, ale również na odpoczynek dla całych rodzin. Baza noclegowa [➽] jest w stanie zapewnić lokum nawet dużej ilości turystów jednocześnie. Poza miejscami w ośrodkach wczasowych, noclegi można znaleźć w pensjonatach, kwaterach prywatnych i w hotelach. Zarówno sama Wysowa, jak i jej okolice zapewniają dobre warunki do aktywnego wypoczynku.

Jak w każdej miejscowości uzdrowiskowej i tutaj znajdziemy Park Zdrojowy oraz źródła mineralnych wód. Latem jest to oczywiście najbardziej oblegane w Wysowej miejsce, a zwłaszcza jego centrum, z uroczą fontanną, podświetlaną wiązkami światła. Pomyślano również o najmłodszych turystach. Dla nich powstał plac zabaw i park linowy. Jest także płytki, zupełnie bezpieczny basen, w którym woda jest podgrzewana do optymalnej dla dzieci temperatury. Dorośli mogą skorzystać z sauny i z masaży wodnych. Zaplecze gastronomiczne również dba, aby zadowolić gusta wszystkich turystów. W samym centrum Wysowej znajduje się karczma o wdzięcznej nazwie „Gościnna Chata”. Jak na teren podgórski przystało serwowane są tutaj dania kuchni góralskiej, ale również i inne specjały. Ciekawie urządzona w stylu łemkowskim, jest już prawie kultowym lokalem w Wysowej.

W wolnej chwili warto wybrać się na spacer szlakiem drewnianych cerkwi i kapliczek. Na terenie jest ich sporo. W większości są to już zabytki architektury drewnianej. Niedaleko stąd położony jest malowniczy zalew Klimkówka [➽https://www.google.pl/maps/place/klimkowskie/]. W okresie letnim przeżywa on prawdziwe oblężenie wczasowiczów. Został on utworzony na rzece Ropa. Jest to zbiornik sztuczny z elektrownią, która jest udostępniona zwiedzającym. Wokół zalewu powstało wiele pól namiotowych, bary, małe punkty gastronomiczne i budki z lodami. Przy brzegu działają wypożyczalnie sprzętu pływającego. Zarówno w samej Wysowej, jak i w jej okolicach można znaleźć dobre miejsca do odpoczynku i relaksu na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz