Weekend na Mazurach: Ryn

Nie ulega wątpliwości, że jednym z najchętniej odwiedzanych regionów w Polsce jest Pojezierze Mazurskie [np. tu: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pojezierze_Mazurskie]. To właśnie tutaj można w ciszy i błogim spokoju pospacerować wśród lasów i łąk albo świetnie się bawić podczas rejsu żaglówką. W tym miejscu bez wątpienia każdy znajdzie coś dla siebie. Nawet najbardziej wymagający klienci, jakimi są dzieci, kochają Mazury i ich nieskalaną niczym przyrodę oraz cudowne możliwości aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Rewelacyjnie rozwinięta baza noclegowa sprawia, że praktycznie każdy może się tutaj poczuć jak u siebie w domu. Wystarczy spakować plecak, kostium kąpielowy i ruszać w drogę do jednego z najbardziej urokliwych miejsc w Polsce i w ogóle w całej Europie.

Jedną z najchętniej odwiedzanych miejscowości jest z pewnością Ryn. Jest to miasteczko rewelacyjnie położone pomiędzy dwoma wspaniałymi jeziorami, Ryńskim i Ołów. W samym centrum tej urokliwej miejscowości turyści mogą zobaczyć rozsławiony na całą okolicę krzyżacki zamek. Budowlę wzniesiono mniej więcej w połowie XIV wieku i od tamtych czasów zachowała się w bardzo dobrym stanie. Innym niemniej ważnym punktem charakterystycznym Ryna jest monumentalny wiatrak w typie holenderskiego odpowiednika mniej więcej z drugiej połowy XIX w.

Nad krystalicznie czystym i tłumnie odwiedzanym przez letników jeziorem Ryńskim znajduje się również promenada. Z kolei nad jeziorem Ołów turyści mają okazję skorzystać z piaszczystej i nad wyraz zadbanej plaży oraz ścieżki spacerowo-rekreacyjnej, która okala praktycznie calutkie jezioro. Ścieżka ta jest bez wątpienia fantastycznym miejscem zarówno do pieszych, jak i rowerowych wędrówek. Zdecydowanie jest to jedna z najważniejszych atrakcji całego Ryna i oczywiście punkt obowiązkowy każdego programu turystycznego. To właśnie na tej niepozornej ścieżce można w pełni poczuć prawdziwie mazurski klimat i atmosferę Krainy Wielkich Jezior oraz jak najbardziej prawdziwy i bezpośredni kontakt z dziką oraz naturalną przyrodą w dalszym ciągu nieskażoną ręką człowieka. W tym miejscu noclegi mają w ofercie dla każdego [np. tutaj: ]. Nad jeziorem znajduje się również pięknie urządzona przestrzeń rekreacyjna, a na niej ławeczki i miejsce na ognisko. Bez wątpienia warto odwiedzić to urokliwe miejsce. Kto raz tutaj trafi będzie chciał wracać już zawsze.

Dodaj komentarz