Wybrane atrakcje Szczawnicy

O jednych miasteczkach można napisać niewiele, o innych – można byłoby pisać w nieskończoność. Do takich miasteczek, które cieszą się ogromną popularnością turystyczną i są znane z nazwy praktycznie w całej Polsce bez wątpienia należy Szczawnica. Urocza miejscowość, zamieszkiwana przez ponad 7 tysięcy mieszkańców jest miejscem, które bezwzględnie każdy znawca Polski powinien kojarzyć i w którym powinien spędzić choć parę dni. Niesamowite krajobrazy, ze względu na położenie na skraju dwóch różnych pasm górskich – Beskidu Zachodniego i Pienin – zadziwia od wielu lat przepięknymi widokami, niepowtarzalnymi nigdzie indziej. Jest też świetną bazą wypadową w wiele innych miejsc położonych w tym regionie.

Baza noclegowa jest tutaj nad wyraz dobrze zaprojektowana, zdolna pomieścić nawet tysiące turystów każdego roku – i chętnie przez nich wybierana. To miasto zdecydowanie utrzymuje się głównie z wpływów pochodzących z turystyki! Noclegi w Szczawnicy to tradycja i komfort (spis: ), jakiego oczekuje każdy urlopowicz czy entuzjasta pieszych wędrówek. Bo takie wędrówki tutaj to przyjemność, nie ma osoby, która z chęcią nie wybrałaby się na jeden z wielu szlaków przebiegających w okolicach. A do wyboru mamy czerwony, zielony, dwa niebieskie oraz żółte, prowadzące zarówno przez Pieniny, jak i Beskid Zachodni – pokonać je możemy pieszo, ale także rowerem.

Będąc w tej wiosce koniecznie powinniśmy skorzystać z atrakcyjnej możliwości spływu Dunajcem. W zasadzie w Szczawnicy (więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Szczawnica) następuje koniec tej trasy, a jej początek znajduje się 18 kilometrów w górę rzeki. Przepływając rzekę możemy podziwiać przepiękne Trzy Korony, malownicze ułożenie skał wapiennych, a same Pieniny porównać z Tatrami – podobno istnieją relatywne podobieństwa między tymi górami. Spływ taki możemy zaliczyć na tratwie, kajakach – przy czym ta druga forma może być nieco bardziej ekstremalna i przynosząca nieco więcej adrenaliny. Coś w sam raz dla pasjonatów mocnych wrażeń!

Ponieważ jest to miasteczko uzdrowiskowe, warto jest wykorzystać swój pobyt w pełni. Znajduje się tu Park Górny Zdrojowy, w którym podziwiać możemy oryginalne rzeźby oraz muszę koncertową. Istnieje też Park Dolny. W zimie możemy skorzystać z możliwości uprawiania różnego rodzaju sportów narciarskich – bo warunki do tego nad wyraz sprzyjają ze względu na położenie na terenie górskim. Ile by nie pisać – najlepiej jest po prostu wybrać się tam na urlop i przekonać na własne oczy o jej atrakcyjności.

Dodaj komentarz