Zwiedzanie okolic Łukęcina – Rewal, Dziwnów i Kamień Pomorski

Nad Bałtykiem między Dziwnówkiem a Pobierowem leży niewielka osada turystyczna – Łukęcin. Jest to ciche oraz spokojne miejsce, gdzie znajdziemy szeroką i piaszczystą plażę. Na miejscu możemy odpocząć jednak nie tylko leżąc za parawanem, ale także zwiedzając okolicę. Wiele osób wybiera tutaj rower, ale warto przyjechać własnym samochodem, by zobaczyć także bardziej oddalone miejscowości. Na miejscu działa co prawda prywatna komunikacja, ale lepiej mieć większą elastyczność w czasie zwiedzania.

Jedną z bardziej znanych w okolicy miejscowości jest Rewal. Dużą popularnością cieszy się tutaj Nadmorska Kolej Wąskotorowa, gdzie w weekendy działa specjalna Ciuchcia Retro, którą dostać się można do kilku pobliskich miejscowości. Można tutaj także skorzystać z ciekawego systemu wypożyczalni rowerowych, podobnych trochę do rowerów miejskich znanych z Wrocławia, Warszawy czy Poznania. Możemy wypożyczyć rower w jednym miejscu, a oddać w zupełnie innym. A w okolicy jest kilka miejsc, gdzie warto się na taką rowerową wycieczkę wybrać. W Rewalu odbywają się także liczne wydarzenia muzyczne i często można tutaj posłuchać słynnych zespołów, które grają w lokalnym amfiteatrze.

Inną ciekawą miejscowością w okolicy, gdzie warto się wybrać, jest Dziwnów. Leży on przy wylocie rzeki Dziwny do Bałtyku. Nieopodal znajduje się także port morski i przystań. Można stąd wypłynąć na ciekawy rejs na morzu albo na Zalewie Kamieńskim. Dużą atrakcją jest także oglądanie tutejszego zwodzonego mostu. Po wszystkim warto się wybrać do lokalnej smażalni i spróbować świeżo złowionych ryb. Dopłynąć można z Dziwnowa także do Kamienia Pomorskiego, gdzie możemy wybrać się także samochodem. To duże miasto, gdzie znajdziemy wiele atrakcji, m.in. muzeum mineralogiczne. Ale warto odwiedzić także Bałtycki Park Dinozaurów,położony niedaleko. Jest to duży dinopark, gdzie wyznaczono ciekawą ścieżkę edukacyjną, a dodatkowo znajdziemy tu wiele atrakcji dla najmłodszych.

Tym, co przyciąga w te strony jest także dobra baza noclegowa [oferty tutaj: meteor baza >> Łukęcin noclegi]. Znajdziemy tutaj pensjonaty, apartamenty, domy gościnne oraz domki na wynajem. Bez problemu możemy także rozbić namiot w kilku miejscach. Noclegi oferują nam w przyzwoitej cenie i to blisko plaży. Wystarczy 5 minut i trafimy nad szumiące morze. W kilka chwil można także znaleźć się w pobliskich lasach i na polnych drogach.

One thought on “Zwiedzanie okolic Łukęcina – Rewal, Dziwnów i Kamień Pomorski

Dodaj komentarz